Perforování - frézování, frézované děrování

Frézují se pouze otvory, které již nelze docílit děrováním. Pro většinu třídících procesů je štěrbina lepší než kulatý otvor.


Zrna, krystaly nebo podobný materiál mohou kruhový otvor ucpat. Dodáváme frézovaná síta s minimální roztečí a šířkou štěrbin 0,3 mm, 0,2 mm a menší. Vedle různých štěrbinových průřezů, jako je rovnoběžný nebo lichoběžníkový, vyrábíme také třídící plechy s profilem. Tyto plechy se používají buď rovné nebo skroužené ve formě válců, kuželů, polosít, sítových plášťů a segmentů.

Výhody děrování frézováním

Oblast použití

Použití štěrbinových frézovaných plechů převažuje v papírenském průmyslu, speciálně při přípravě suroviny. Dále se naše výrobky používají jako scezovací dna v pivovarnictví, jako sítové koše při lisování ovoce a vína, u odstředivých třídicích strojů, sušících válců, šnekových lisů a tlakových filtrů.

Technické parametry děrování frézováním

Pro frézované plechy platí stejná zásada jako u vrtaných: frézují se pouze ty otvory, které už nelze vyrobit ražením. Frézování umožňuje docílit menších roztečí než u ražení a vrtání; při vrtání průměrů pod 0,7 mm nastávají obtíže. Naproti tomu lze frézováním docílit rozteče 0,15 mm a menší. Většina otvorů se zde zhotovuje ve dvou fázích.Aplikace


Soubory ke stažení